Як вибрати ехолот

Ехолот дозволить просто не просиджувати в безрибними місцях. Якщо знати, як правильно вибрати ехолот, звичайно. Адже, як відомо досвідченим рибалкам, і це підтверджується дослідженнями - риба розподілена в водоймі нерівномірно. Більш того, зазвичай 9/10 всієї риби зосереджена в 1/10 озера або річки. Безумовно, є маса непрямих свідчень, за якими можна визначити, де зараз якась риба в даній акваторії знаходиться. Однак вони дуже приблизні, а часу на пошуки у сучасного рибалки може і зовсім бути мінімум. Грамотно ж обраний ехолот допоможе займатися саме риболовлею, а не сидіти біля берега і сподіватися. Який ехолот вибрати - залежить від цілей, фінансових можливостей і спектра використовуваного обладнання і снастей для рибного лову.

Вибрати хороший ехолот допоможе прояснення наступних питань:

  • Рибалити будете з човна або берега?
  • Яка приблизна глибина водойм, де вважаєте за краще ловити рибу?
  • Яку суму готові витратити?

Мобільний або стаціонарний ехолот

Мобільні (бездротові) ехолоти, як правило, застосовуються при лові з берега. А стаціонарні з човна / судна. Мобільні легше і трохи простіше, не мають зайвих функцій, які актуальні тільки при лові з судна. Зі своїми обов'язками цілком справляються. Є ще особливий різновид мобільних ехолотів, які і зовсім кріпляться на руку / вудилище. Однак рекомендувати вибирати такий ехолот можна тільки в рідкісних випадках, бо сильно поступаються за характеристиками всім іншим моделям.

 

На яку частоту вибрати ехолот і скільки променів потрібно

Ехолот це, по суті, радар. Тільки замість радіохвиль - ультразвук. Тому одна з найважливіших характеристик - частота ультразвукових хвиль. Як вибрати ехолот, грунтуючись на робочих частотах приладу? Вибір частоти ехолота залежить від того на якій глибині будете ловити рибу і яка точність Вам необхідна. Чим вище частота, тим менше глибина, на якій здатний працювати ехолот, але вище точність. І навпаки.

Сьогодні є крім однопроменевих ехолотів і багатопроменеві. Тобто, дуже універсальні і просунуті гідролокатори. Обійдуться рибалці трохи дорожче, однак дозволять отримати таку «картинку», яку однопроменевий просто фізично не в змозі надати. Та й ловити можна і в глибоких, і в дрібних водоймах - оскільки в них кілька променів, один низькочастотний, інший високочастотний і т.д .. Або кілька променів однієї частоти можуть прочісувати велику площу, оскільки в результаті кут сканування підсумовується. Так вже можна дійсно ефективно відстежувати рибу.

 

Як правило, дешевші і простіші ехолоти підходять для зразкового перегляду поверхні дна акваторії, пошуку ям і т.д. А за допомогою досконаліших можна вже ефективно визначати рибу.

 

В принципі, для лову з берега підійде і однопроменевий ехолот. За умови, що Ви ловите в водоймах з +/- однаковою глибиною і вибрали оптимальне співвідношення глибина / деталізація. А ось на човні вже варто використовувати, як мінімум, двопроменевий. Багатопроменевий ехолот, крім іншого, може забезпечити також бічний огляд і завчасно застерегти про перешкоди для судна. У професійних моделей ехолотів нерідко буває необхідно приймально-передавальну частину (трансдьюсер) купувати окремо. Що зручно для оптимального підбору характеристик ехолота під конкретний виїзд на риболовлю. Однак відразу купувати занадто складний прилад, що вимагає навичок і досвіду - не рекомендується.

 

На що ще звернути увагу

Дисплей, кольоровість і підсвічування

На думку досвідчених користувачів ехолотів, у виборі дисплея ехолота варто звернути увагу не стільки на наявність кольоровості, скільки на його розмір і роздільну здатність. Це дозволить добре розгледіти всі деталі дна або об'єктів в товщі води. Чим краще трансдьюсер, чим більше променів використовує ехолот - тим і вікно служить більше, з більш високою роздільною здатністю. Підсвічуванням оснащені сьогодні все «серйозні» моделі.

Захист від вологи та механічного впливу

Звичайно, все ехолоти захищені від вологи. Однак клас захисту у них різний. Як правильно вибрати ехолот, добре захищений від вологи і не вдаватися в подробиці? Варто вибирати ехолоти з рейтингом IPX7. Також не зайвим буде, якщо і корпус ехолота буде виконаний добротно. На рибалці буває різний і не завжди є можливість акуратного поводження. А з огляду на вартість якісного ехолота - пошкодити його було б вельми небажаним.

Додаткові функції

Визначтеся, чи потрібні Вам додаткові функції, і якщо так - які саме. Оскільки тут не працює принцип - чим більше, тим краще. За незатребувані особисто Вами функції, доплатите зайві гроші (часом досить істотні), а також будете періодично відволікатися на несуттєві речі. Та й чим простіше прилад, тим він надійніший. Тому варто брати такий ехолот, який будете використовувати на всі 100%.

Ехолоти можуть показувати щільність дна, передавати дані по WIFI, показувати температуру, швидкість, відображати інформацію в тривимірному вигляді і це далеко не весь перелік можливостей сучасних сонарів для риболовлі. Наприклад, температура важлива в прогнозуванні звичок риби, а WIFI зручно використовувати для передачі даних на комп'ютер, смартфон, планшет (що вельми зручно, враховуючи їх великі дисплеї і можливості зберігання і обробки інформації). З GPS-модулем ехолот вже стає картплоттера. Тобто, Ви зможете створювати карти водойм і згодом вже цілеспрямовано направлятися в потрібні місця. 3D-режим, з одного боку є більш наочним, з іншого істотно збільшує вартість приладу і не особливо додає ефективності в лові риби.

Щоб вибрати хороший ехолот, також варто враховувати, в який час року плануєте використовувати ехолот. Деякі моделі не підходять для зимової риболовлі, а інші зроблені саме під неї. Варто перевірити сертифікацію обраного ехолота PMC і PPP. Особливо дорогої моделі.

 

Навігація


Інші матеріали