Ехолот - це прилад для вимірювання глибини та виявлення об'єктів знаходяться у воді. Можна сказати, що він складається з гучномовця - випромінювача, мікрофона - приймача і таймера - аналізатора. Випромінювач посилає звуковий сигнал в воду, звукова хвиля відбивається від дна, риби, корчі, мікрофон приймає сигнал, таймер вимірює час між випромінюванням звукової хвилі і прийомом відбитої хвилі. Знаючи, швидкість поширення звуку у воді і час між випромінюванням звукової хвилі і прийомом відбитої хвилі легко розрахувати відстань до об'єкта. Випромінювання, прийом, виявлення об'єктів і розрахунок відстані проводяться ехолотом автоматично, і результат виводиться на екран приладу.

Історія створення

У 1912 р американець Р. Фессенден, після трагічної загибелі «Титаніка», розробив і випробував придатний для практичного застосування гідроакустичний випромінювач. Широке застосування ехолоти отримали під час Другої світової війни, як прилади дозволяли виявити підводні човни противника. Розвиток електроніки дозволило зменшити розміри самого приладу, спростити його використання і сьогодні, ми маємо можливість використовувати його на риболовлі, з метою виявлення місць проживання і скупчення риби.

Сучасний ехолот

Сучасний ехолот повинен дозволяти точно визначити:

  • глибину і досить швидко відслідковувати її зміна;
  • комфортно відображати інформацію;
  • показувати рибу, корчі та інші об'єкти;
  • при наявності GPS приймача - визначити місце розташування всіх об'єктів, в тому числі що знаходяться під водою.

До додаткових функцій можна віднести:

  • вимір температури води за бортом, температури повітря;
  • відображення термокліна;
  • визначення щільності дна.

Він складається з двох частин: датчика і дисплея. Однак можна використовувати тільки датчик, званий ще трансд'юсером, якщо ваш наявний монітор підтримує відображення переданих даних. Датчик опускається в воду нижче судна і направляється на дно. Він випромінює і отримує сигнали, проводить первинний аналіз, передає інформацію на дисплей.

Умовно ехолоти можна розділити на три види:

  • для швидкого перегляду дна;
  • для чіткого перегляду;
  • універсальні (багатофункціональні).

Якість ехолота визначається кількістю його функцій, кращими можна вважати універсальні ехолоти, але вони і найдорожчі. Безумовними лідерами є ехолоти таких компаній як Garmin, Lowrance, SIMRAD. Можна вибрати, Комп'ютери та з GPS приймачами і без, рибалка сам повинен визначити чого він хоче. Умовно ехолокатори можна розділити на берегові, човновий і для зимової риболовлі, всі вони мають свої особливості, які необхідно враховувати при покупці.

Підібрані на нашому сайті моделі, дозволять перетворити Вашу рибалку в комфортний відпочинок.

Навігація


Інші матеріали